12 Nisan 2019 Cuma günü Noema Bilimsel Araştırmalar ve DanışmanlıkTohum Otizm Vakfı ve BAU TIP Fakültesi iş birliği, Abdi İbrahim Otsuka desteği ile düzenlediğimiz Otizmde Bilimsel Dayanaklı Uygulamalar Sempozyumu katılımcıların yoğun ilgisini gördü.

Program oturumlarının moderatörlüğünü Noema kurucusu ve BAU Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Psikiyatrisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgür Öner yaptı.

Program Prof. Dr. Yankı Yazgan ve Prof. Dr. Özgür Öner’in “Erken Tanı ve Tarama” konusundaki bilimsel sohbeti ve vaka analizleri ile başladı.

2. Oturumda Prof. Dr. İbrahim H. Diken, Doç. Dr. Hatice Bakkaloğlu, Uzm. Klinik Psikolog Carmen Aparicio Samsunlu, Doç. Dr. Yeşim Güleç Aslan ve Prof. Dr. Özgür Öner “Okul Öncesi Çocuklarda Otizm Spektrum Bozukluğu” başlığı antında sunum ve vaka analizlerini yaptı.

Öğleden sonra başlayan 3. Oturumda Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu, Prof. Dr. Sezgin Vuran, Prof. Dr. Selda Özdemir, Doç. Dr. Seray Gül ve Doç. Dr. Özalp Ekinci “Okul Çağındaki Çocuklarda Otizm Spektrum Bozukluğu” konusunda sunumlarını yaptıktan sonra Prof. Dr. Özgür Öner’in vaka analizleri ile bilgi paylaşımında bulundular.

4. ve son oturumda Prof. Dr. Atilla Cavkaytar, Doç. Dr. Bora Baskak, Doç. Dr. Burcu Erdoğdu “Ergenlerde ve Yetişkinlerde Otizm Spektrum Bozukluğu” konusunda bilgi paylaşımı ve vaka analizleri yaptılar.

Konusunda önemli çalışmalara imza atmış hocalarımıza verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz.

Sabah 9:00’da başlayıp akşam 19:00’da biten sempozyuma gösterilen yoğun ilgi için teşekkür eder, bir sonraki organizasyonumuzda buluşmak üzere diyoruz.