Sosyal Beceri Uygulayıcı Eğitimi – (Online Eğitim)

Noema Danışmanlık Merkezi’nde Sosyal Beceri Eğitim Kampları başlıyor!

3 hafta devam edecek olan eğitimde katılımcılarımız sosyal beceri geliştirme gruplarının içeriği, yapısı, içerikte var olması gereken kazanımlar ve bu kazanımların çocuklara nasıl kazandırılacağına dair bilgiler elde etme şansı bulacaklar ve eğitim sonrasında kliniğimizde 12 saatlik staj imkanına sahip olacaklardır.

Eğitim; psikolog, psikolojik danışman, özel eğitim uzmanları, çocuk gelişim uzmanları ve öğretmen gibi alan çalışanlarına yöneliktir.

Programın Hedefi

 • Grup terapilerinin amacı nedir ve çocuk/ ergen gruplarında hangi başlıklar altında grup terapileri yapılandırılabilir?
 • Sosyal beceri nedir ve sosyal beceri grup çalışmaları neyi hedefler?
 • Okul ve/veya merkezlerde sosyal beceri grup çalışmalarının katılım kriterleri ve gruba alım süreci nasıl yapılandırılmalıdır?
 • Yaklaşık 16 hafta süren sosyal beceri gruplarının genel yapılandırılması ve içerik oluşturulmasında nelere dikkat edilmelidir?
 • Hangi başlıklar, hangi yaş gruplarında, hangi alt maddeler ile nasıl ele alınmalıdır?
 • Aileler ile sürdürülecek olan eğitim kısmı nasıl yapılandırılmalıdır?
 • Sürecin genelinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Merkezimizde var olan sosyal beceri grup çalışmaları;

PEERS®, yeni arkadaşlıklar edinmek ve kalıcı arkadaşlıklar kurmak için hevesli ortaokul/liseye devam eden ergenlerle yürütülen, 16-18 hafta süren kanıta dayalı bir sosyal beceri müdahale programıdır. UCLA Üniversitesi’nde Dr. Elizabeth Laugeson tarafından geliştirilen bu uluslarası kabul görmüş program, 35’ten fazla ülkede kullanılmaktadır. Her seansta ergenler önemli sosyal beceriler öğrenmekte ve bu becerileri seanslardaki sosyalleşme aktivitelerinde pratik etmektedir. PEERS®, Otizm Spektrum Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivie Bozukluğu, kaygı, depresyon, diğer sosyal ve/ veya davranışsal bozukluklara sahip ergenler için uygundur.

Merkezimizde İlkokul yaş grubu çocuklar ile ebeveynleri sistemin içerisine ilk kez dahil eden, kanıta dayalı ve kapsamlı bir sosyal beceri müdahale programı olan ‘Children’s Friendship Training’ programı yürütülmektedir. Ebeveynlerin grup sürecine aktif olarak dahil olması grup içerisinde kazanılan becerilerin okul, ev ve diğer sosyal yaşantıya entegre edilmesinin sağlanabilmesi için oldukça önemlidir. Bu program Fred Frankel (UCLA psikiyatri bölümünde Tıbbi Psikoloji Profesörü) ve Bob Myatt (UCLA Sosyal Beceri Geliştirme Programı Yardımcı Yöneticisi) tarafından geliştirilmiş ve 12 yıllık araştırmaların sonucunda son haline getirilmiştir. Çocukların sosyal etkileşim başlatma ve sürdürme becerilerini destekleyen, 16-18 hafta boyunca haftada bir rutin ile devam eden yapılandırılmış bir programdır. Children’s Friendship Training; Otizm Spektrum Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivie Bozukluğu, kaygı, depresyon, diğer sosyal ve/ veya davranışsal bozukluklara sahip ergenler için uygundur.

Tarih1 – 8 – 15 Temmuz 2020 (3 Hafta)
Saat / Süre10:00 – 12:00 (2 saat * 3 hafta) – Toplam 6 saat
Eğitim ŞekliOnline
Ücret1.000 TL + %18 KDV = 1.180 TL (Kredi kartına 3 taksit imkanı bulunmaktadır.)
Kontenjan12 Kişi
Son Kayıt Tarihi20 Haziran 2020
EğitimcilerProf. Dr. Özgür Öner – Çocuk ve Ergen Psikiyatristi / Psikoterapist
Uzm. Psikolog Şebnem Barokas

Ön Kayıt Formu


  EvetHayır


  E-PostaSMS/Whatsapp


  InstagramFacebookİnternetTavsiye Üzerine

  Hesap Bilgileri

  ING BANK
  NOEMA BİLİMSEL ARAŞ. DAN. İTH. İTH. VE TİC. LTD. ŞTİ.
  IBAN: TR14 0009 9025 2011 1300 1000 03

  GARANTİ BANKASI
  NOEMA BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR DANIŞMANLIK İTHALAT İHRACAT VE TİC. LTD.
  IBAN: TR29 0006 2000 5370 0006 2982 46

  Kesin kayıt işleminiz için en geç son kayıt tarihine kadar aşağıdaki hesap numaralarımıza ödemenizi yapmanızı ve ödeme dekontunuzu info@noemadanismanlik.com ya da 0533 273 47 67 no’lu telefona whatsapp yolu ile isim soy ad, irtibat telefonu ve mesleğinizi belirterek göndermenizi rica ederiz.