“Biraz sonra”, “yarın yaparım”, “acelesi yok”, “daha vakit var”

– Erteleme Sorunuyla Nasıl Başa Çıkarım?

– Erteleme İle Başa Çıkmak Neden Önemli?

– Okul, İş ve Sosyal Hayatın Akışını Olumsuz Yönde Etkileyen Erteleme Davranışının Sebepleri Nelerdir?

– Hayatta Verimliliğinizi Aksatan ve Hedeflerinize Ulaşmanızı Engelleyen Erteleme Sorunuyla Başa Çıkmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

Birçok insan bazı işlerini veya görevlerini zaman zaman erteler, ancak bazı insanlarda bu durum iş ve ilişkilerini olumsuz etkileyecek boyutlara varır.

Sürekli erteleme “hastalığı” birçok bireyin hayatını olumsuz yönde etkiliyor ve çözümsüz kalması iş ve özel hayatlarında, sosyal ilişkilerinde oldukça büyük sorunlar yaşamalarına neden oluyor.

 • Erteleme davranışı , kontrolü ele alma ihtyacı, keyif alma isteği, başarısızlık ya da onaylanmama korkusu, belirsizlik, düşük özgüven ve tükenmiş enerji gbi birçok konuyla ilişkilidir. Yaş geçtikçe erteleme davranışı azalsa da ileriki yaşlarda iş hayatında, yapılan işin niteliği, kazanılan maaş ve kişinin psikolojik durumu gibi birçok faktörle olumsuz bir ilişki içerisinde olduğu görülmektedir.
 • Pek çok insan erteleme sorunundan kurtulmak ister ama başarılı olamaz. Bu da kişinin yetersizlik ve başarısızlık hislerinin artmasına, girdiği olumsuz döngüden çıkamamasına ve depresyon ve kaygı bozukluğu gibi psikolojik problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Erteleme davranışı, altında yatan faktörler incelendiğinde ve uygun yöntem ve yaklaşımlarla müdahale edildiğinde önüne geçilebilen bir durumdur.

Noema Bilimsel Araştırmalar ve Danışmanlık olarak çağımızda çok önemli bir sorun olan ERTELEME probleminin Bilişsel Davranışçı Müdahale Yöntemi ile ele alınması konusunda düzenlediğimiz bu eğitimi, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof. Dr. Özgür Öner  ve Uzman Gelişim Psikoloğu Banu Acarlar’ın anlatımları ve uygulamaları ile ele alacağız.

Eğitimin Amacı:

ERTELEME sorunu yaşayan gençlerin, öğrencilerin, yetişkinlerin, çalışanların  hayatlarında sıkıntı yaşamalarına neden olan bu sorunu çözmelerinde anahtar olacak yöntemleri Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri esaslarına göre ele alıp kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, bilinçlendirmek, doğru teknikleri uygulayabilmelerini sağlamaktır.

Eğitim, bireysel gelişim esaslarına göre planlanmış olup ERTELEME konusunda sorun yaşayan lise ve üniversite öğrencilerine, ailelere ve çalışanlara yöneliktir.

Tarih9 Ocak 2020 Perşembe
Saat / Süre19:00 – 21:00 (2 Saat)
YerFeriye Ortaköy – Galeri Salonu
Ücret125 TL (%18 KDV dahildir)

Ön Kayıt Formu


  EvetHayır


  E-PostaSMS/Whatsapp


  InstagramFacebookİnternetTavsiye Üzerine

  Hesap Bilgileri

  ING BANK
  NOEMA BİLİMSEL ARAŞ. DAN. İTH. İTH. VE TİC. LTD. ŞTİ.
  IBAN: TR14 0009 9025 2011 1300 1000 03

  GARANTİ BANKASI
  NOEMA BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR DANIŞMANLIK İTHALAT İHRACAT VE TİC. LTD.
  IBAN: TR29 0006 2000 5370 0006 2982 46

  Kesin kayıt işleminiz için en geç son kayıt tarihine kadar aşağıdaki hesap numaralarımıza ödemenizi yapmanızı ve ödeme dekontunuzu info@noemadanismanlik.com ya da 0533 273 47 67 no’lu telefona whatsapp yolu ile isim soy ad, irtibat telefonu ve mesleğinizi belirterek göndermenizi rica ederiz.